Podpora - Často kladené otázky

 

 

Mobilné telefóny
Ostatné

 

 

Mobilné telefóny

 1. Mobilný telefón má nízku výdrž batérie a je ho potrebné často nabíjať. Čím to môže byť spôsobené?

   

  Výdrž batérie mobilného telefónu priamo závisí od miery vužita mobilného telefónu. Výdrž ovplyvňuje hlavne jas LCD, počet hovorov, využívanie dátového pripojenia mobilného, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, DLNA alebo IrDA. Nízku výdrž batérie tiež môže spôsobovať poškodená batéria (jej samovoľné vybíjanie) prípadne vadná pamäťová karta.
 2. Prečo je mobilný telefón spomalený, často "zamŕza", reštartuje sa alebo je problém ho zapnúť?

   

  Spomalenie, časté zamrźanie, reštartovanie mobilného telefónu alebo problém s jeho zapnutím môžu byť spôsobené napríklad veľkým množstvom nainštalovaných aplikácií, poškodenou pamäťovou kartou, nekompatibilnými dátami (poškodené alebo nepodporované súbory), vysokým množstvom synchronizačných útov alebo vadnou batériou.
 3. Prečo sa mobilný telefón nenabíja alebo nenabije na 100 %?

   

  Príčin problémov s nabíjaním mobilného telefónu môže byť niekoľko: poškodená batéria, vadná nabíjačka, nabíjací kábel alebo konektory prípadne aj poškodená pamäťová karta.
 4. Čo môže spôsobovať prehrievanie mobilného telefónu?

   

  Prehrievanie mobilného telefónu môže byť spôsobené napríklad vadnou nabíjačkou (nabíjacím káblom alebo konektormi), poškodenou batériou a tiež aj zaťažením procesora veľkým množstvom súčasne spustených aplikácií.

 

 

Na začiatok

 

 

Ostatné

 1. Ako nahlásiť záručnú reklamáciu vstavaného spotrebiča a televízora SAMSUNG?

   

  Záručnú reklamáciu treba nahlásiť na bezplatnú infolinku Samsung: 0800 726 786.
 2. Prečo mi DVD prehrávač neprehráva niektoré súbory?

   

  DVD prehrávač nie je univerzálny multimediálny prehrávač na všetky typy súborov. V návode na obsluhu každého prehrávača je uvedené, ktoré súbory dokáže prehrať. U DVD prehrávačov napríklad nie je podpora pre prehrávanie MKV súborov a filmov z rozlíšením väčším ako 720x576.
 3. Môžem používať čistiaci disk?

   

  V žiadnom prípade neodporúčame používanie čistiacich diskov v nových zariadeniach (hlavne DVD rekordéroch BLU-RAY) s vysokorýchlostnými mechanikami. Hrozí tu reálne poškodenie snímacej optiky. U nás v servise dokážeme previesť kvalitné vyčistenie všetkých súčastí prístroja bez rizika poškodenia!
 4. Prečo mi nefunguje prehrávanie z externého HDD?

   

  Najskôr sa treba uistiť, či prúdové nároky externého HDD nepresiahnu hodnotu 500 mA. Toto je maximálne prúdové zaťaženie konektora USB vo väčšine zariadení. Pokiaľ je odber HDD väčší, je potrebné k nemu pripojiť externé napájanie. Taktiež je nutné skontrolovať, akým súborovým systémom je naformátovaný HDD. Pri DVD prehrávačoch a domácich kinách s DVD je to na 99% formát FAT alebo FAT32. Pri BLU-RAY prehrávačoch a kinách sa používa formát NTFS. Taktiež v návode na obsluhu je uvedená maximálna kapacita HDD.
 5. Prečo mi na prenosnom DVD prehrávači akumulátor nevydrží toľko, ako sa píše na prístroji?

   

  Maximálna hracia doba na plne nabitý akumulátor je daná dodržaním určitých podmienok, ktoré sú uvedené v návode na obsluhu prístroja. Vo väčšine platí, že jas a kontrast displeja musia byť upravené na nižšiu hodnotu a zvuk sa reprodukuje cez sluchátka.

 

 

Na začiatok

 

 

Ochrana osobných údajov
Riešenie sporov
Databáza znalostí
Prieskum spokojnostiServis

 

Profesionálna záručná a pozáručná oprava širokého spektra elektrospotrebičov rôznych značiek.

 

Viac

 E-shop

 

Predaj náhradných dielov a príslušenstva, spotrebnej elektroniky, bielej a čiernej techniky.

 

E-shop

 Prieskum spokojnosti

 

Záleží nám na Vašich názoroch a potrebách - vyjadriť ich môžete práve v tomto prieskume.

 

Prieskum spokojnosti
Reakcie zákazníkov

 Certifikát ISO 9001

Certifikát ISO 14001

Zelený certifikát 2024